Перший онлайн музей війни в Україні спільно із проєктом “United For You” та національним центром ділового та культурного співробітництва “Український Дім” презентували проєкт “Ті, що бачили війну” у столиці Польщі – Варшаві.
Захід мав на меті ознайомити із унікальним проєктом, який стверджує, що українці – потужна нація, яка змінила світ і довела, що навіть одна країна здатна змінити цілу планету.
Після початку війни в Україні виникла ідея створити книгу на основі історій людей, що вижили під час російської окупації та прагнуть поділитись цим зі світом. Тому метою Першого онлайн музею стало збереження пам’яті про найскладніший період в історії України та закарбування у вічності правдиві історії життя та боротьби за свободу. Бо кожна сповідь відлунює болем, пережитими емоціями, надіями та сподіваннями. Це героїчні історії волонтерів, захисників, матерів, батьків, дочок та синів, студентів, вчених, артистів…
Автори проєкту “Ті, що бачили війну” є мешканцями Ірпеня та Київської області. Спочатку творча група проєкту допомагала відновленню міста локально, але потім засновники Першого онлайн музею війни в Україні вирішили розширити проєкт і долучитися до процесу відновлення міст України, що постраждали від окупації, зокрема Університет державної фіскальної служби України. Навчальний заклад є унікальним, серед його випускників – успішні бізнесмени, управлінці, податківці, митники, фінансисти та юристи.
Під час війни заклад дуже пострадав в окупації, стійко витримуючи обстріли та бомбардування. А з самого початку війни приміщення університету стало прихистком для кількох сотен мирних мешканців Ірпеня.
Проєкт “Ті, що бачили війну” та Перший онлайн музей України прагнуть допомогти відбудувати університет, що став символом стійкості і незламності.
У рамках презентації відбувся показ стрічки режисерки Лізи Татарінової “Маріуполь: Хроніки пекла”, що розповідає правдиву історію заблокованого міста. Автори фільму вирішили, що не мають права мовчати і вирішили зробити все, щоб світ дізнався правду про Маріуполь.
Світ має знати правду про події в Україні! Створюємо Перший онлайн музей війни в Україні разом!