В Українському домі у Варшаві відбувся Благодійний кіновечір “Історія українців документальними очима”
29 червня фундація “Український Дім” спільно із культурним проєктом “Об’єднані заради тебе”, благодійним соціальним проєктом про справжніх українців “Ті, що бачили війну” та Норвезькою радою у справах біженців провела культурний благодійний кіновечір “Історія українців документальними очима”.
Подія відбулася у приміщенні Українського Дому у Варшаві.
На всіх присутніх чекала цікава розповідь про добірку фільмів про російсько-українську війну. Ці стрічки демонструють справжню сутність того, з ким Україні випало боротися вже майже 400 років поспіль.
Вшанування пам’яті тих, хто віддав життя за свободу нашої країни – важливо.
З початком повномасштабного вторгнення кіномитці продовжували фіксувати хроніку наших днів. Режисери, сценаристи, актори – прагнули залишити у спадок майбутнім поколінням інформацію, про яку важливо пам’ятати завжди. Саме тому ці стрічки – спосіб переосмислити події сучасності через мистецьку призму. Тому що кіно – один із найефективніших форм публічного діалогу. І кому, як не українцям, починати цю розмову і розповідати світу справжню історію російсько-української війни.
До уваги глядачів були представлені трейлери фільмів, що побачили світ у 2022 – 2023 років: “20 днів у Маріуполі”, “Залізні метелики”, “Маріуполіс 2”, “Будинок із скалок”, “Маріуполь. Невтрачена надія”.
Крім того, була представлена добірка художніх фільмів про війну, що вийшли протягом 2022 – 2023 рр. Це “Мирний-21” від режисера Ахтема Сеітаблаєва, “Снайпер. Білий ворон” від Мар’яна Бушана та “Кривава нафта” від Джонні Київського. Не дивлячись на те, що ці фільми марковані лейблом “художні”, стрічки засновані на реальних подіях війни, яку росіяни розпочали на території України.
Тема викликала жваву дискусію поміж присутніж, адже кожен з них – частина цієї трагедії, про яку ми маємо пам’ятати, щоб не допустити такого знову.
Насправді, це розповідь про реальні історії українців, що стали свідками російської агресії та нападу на Україну. Кожна доля відлунює болем, пережитими емоціями, надіями та сподіваннями. Це героїчні історії волонтерів, наших захисників, матерів, батьків, дочок та синів, студентів, вчених, артистів. Жодна історія не має бути забута!